• slide


Nasza firma powstała na bazie doświadczenia 30 letniego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie projektowania architektonicznego, architektoniczno-krajobrazowego i  planowania przestrzennego.

mgr inż. arch., dr historii sztuki Jerzy Wowczak

Architekt, planista, urbanista, nauczyciel akademicki, historyk sztuki, autor pierwszej monografii o Janie Sas-Zubrzyckim. Od 1990 roku w Krakowie prowadzi Autorską Pracownię Projektową, w ramach której projektował m.in.: obiekty użyteczności publicznej, dworce kolejowe, gmachy uczelni, audytoria i sale wykładowe, huty szkła, hale produkcyjne, parkingi podziemne, sale sportowe, baseny, hotele, zespoły klasztorne, a także domy i osiedla mieszkaniowe, rezydencje. Od 2000 roku zakres działań pracowni poszerzył się  o planowanie przestrzenne. Od 2005 roku rozpoczęto również działalność w zakresie architektury ogrodowej/architektury krajobrazu. Pracownia zdobywała nagrody i wyróżnienia w  konkursach architektonicznych. Ostatnią z nich  była nagroda za najlepszą realizację w kategorii renowacji Architektoniczna Prezydenta Miasta Warszawy za najlepszą realizację w kategorii rewitalizacja dla zrealizowanej rewitalizacji Muzeum Historycznego Miasta Warszawy.

mgr inż. arch., arch krajobrazu Marek Sanecki

Ukończył kierunek Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Działa zawodowo od 2010. W latach 2011-2016 pracował w Biurze Projektów Lewicki-Łatak w Krakowie, gdzie współpracował m.in. przy projekcie Aerotunelu w Warszawie, który otrzymał nominację do nagrody Miesa Van der Rohe oraz zwycięskim projekcie konkursowym na Kładkę pieszo-rowerową w Busku-Zdroju. Autor projektów rewitalizowanych oraz nowoprojektowanych parków miejskich, w szczególności projektu Parku Reduta w Krakowie oraz rewitalizacji Plant Salinarnych w Bochni a także budynków użyteczności publicznej - m. in. nowa siedziba Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim oraz Rewaloryzacja Zamku Żupnego w Bochni. Współautor projektu w międzynarodowym konkursie na „Drogę do Wolności”, który otrzymał III nagrodę, oraz wyróżnienie na biennale architektury w Krakowie w 2015r. Od 2017 prezes Autorskiej Pracowni Projektowej JWMS Sp z o.o.